Bir USB Bellek Ne Kadar Dayanıklı Olabilir?

İşte bu sorunun cevabını vermek biraz güç. Fakat ADATA’nın yeni geliştirdiği Superior serisinden S007 USB bellekler özel kauçuk kaplaması sayesinde darbelere ve suya karşı verileri koruyabiliyor. Bellek ABD ordusunun testlerinden de geçer not almayı başarmış. 

 

ABD ordusunun MIL-SPEC standartlarına uygun olan bu yeni ürün, su geçirmezlik ve dayanıklılık testlerinden tam not almayı başarmış. Sade bir profil üzerinde kavisli tasarımı ile tutuş rahatlığı sağlayan ADATA S007, askeri sınıf koruyucu kauçuk ile kaplı. Bu kaplama bir yalıtım tabakası oluşturuyor ve darbelere ve suya karşı koruma sağlıyor.

1 metre derinlikteki suda 20 dakika kalma testinden geçen ürün, koruyucu kauçuk yüzeyi ile verileri koruyor. Yeşil ve kırmızı renk seçeneği ile sunulan S007, kapağın kaybolmaması gibi pek çok ayrıntının düşünüldüğü bir tasarıma sahip. USB belleklerdekullanım sırasında çıkarılan kapakların kaybolması önemli bir sorun. Flash belleğin tutma ve taşıma aparatı, aynı zamanda kullanım sırasında kapağa yuva görevi görüyor.

ADATA S007, dayanıklılığının yanı sıra hızıyla da dikkat çekiyor. Standart USB 2.0 flash belleklerden yüzde 10 daha hızlı veri transferi (yazma hızı) yapabilen ürünün okuma hızı ise 8MB/s. 4, 8, 16 ve 32 GB depolama kapasitesi seçeneği sunan S007, üzerindeki LED gösterge ışığı ile kullanımdayken uyarı veriyor.


ADATA’nın depolama ürünleriyle birlikte sunduğu ve kullanım rahatlığı sağlayan yazılım destekleri bu üründe de bulunuyor. USB üzerinden Microsoft Windows 7’yi yükleme olanağı sunan OStoGO ve verileri senkronize etmeyi kolaylaştıran UFDtoGOyazılımları bunlar arasında. Ayrıca ADATA web sitesinden kayıt yaptıran tüm kullanıcılara Norton Internet Security 2011’in 60 günlük deneme sürümü hediye ediliyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 493
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.