Bu Bravia Çok Farklı

Sınır Sensin tasarım konseptini bir adım öteye taşıyan Bravia Z5500, güç tüketimini azaltan yenilikçi çevre dostu özellikleriyle fark yaratıyor.

Sony'nin öncü Motionflow 200Hz ve Image Blur Reduction teknolojisi ile donatılan Z5500, yalnızca yumuşak hareketler ve hızlı akan görüntüler üretmekle kalmıyor, ayrıca yeni HT-CT500 Ev Sineması Sistemi ile bir araya geldiğinde kullanıcılarını fazlasıyla tatmin edecek güçlü bir ses sunuyor.

Z5500 ile spor ve hızlı aksiyon sahneleri içeren görüntüler her zamankinden çok daha iyi görünüyor. Bu mükemmel görüntü kalitesinin ardında Motionflow 200Hz teknolojisi yer alıyor. İleri düzey algoritmalar kullanan Motionflow 200Hz, her orijinal kare için ek üç ardışık yeni kare hesaplayarak kare hızını saniyede 50'den 200'e kadar çıkartıyor. Tabi burada IB Reduction (Görüntü Bulanıklığı Giderme) teknolojisini de unutmamak lazım. Bu teknoloji, son görüntünün keskinliğini orijinalden kare kare geliştirerek, Motionflow 200Hz işlemine girmeden önce iyileştiriyor.

Yeni Z5500, 40inç (101cm), 46inç (117cm) ve 52inç (132cm) olmak üzere üç farklı ekran boyutu seçeneğiyle sunuluyor. DLNA sertifikalı Z5500, dahili Ethernet portu üzerinden, aynı odada olmasalar bile VAIO PC ya da Giga Juke Hard Disk Sürücülü Hi-Fi Sistem gibi diğer DLNA uyumlu cihazlarla ağ bağlantısı sağlıyor.  

BRAVIA uzaktan kumandası kullanılarak bağlanan cihazlardaki içeriğe hızla erişilebiliyor. Duraklatma, hızlı ileri ve geri sarma gibi oynatma fonksiyonları kullanabiliyor; MP3'lerinizi tüm evde dinlemek için mükemmel bir yol. Bu, ayrıca, görüntüyü bozan herhangi bir kablo olmaksızın dijital görüntü koleksiyonunuzu ve indirilen filmleri ya da kamera kliplerini Full HD kalitesinde izlemek için oldukça kullanışlı bir yol.

BRAVIA'nın enerji tasarrufuna yönelik yenilikleriyle donatılan Z5500 serisi, karşılaştırılabilir 2008 modellerine göre ortalama % 25 – 35 daha az güç tüketiyor.  

Cihazın ekolojik özellikleri XMB menüsündeki yeni ECO ayarları altında yer alıyor. Bu özellikler arasında, BRAVIA Z5500'ün belirlenen bir süre dahilinde herhangi bir sinyal girişi ya da işlem olmaması durumunda otomatik olarak bekleme moduna (0,19W'tan az) geçmesini sağlayan bir otomatik kapanma modu da bulunuyor. Bu sayede enerji boşa harcanmıyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 581
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.