Çalışmayan iPhone 4′e Servet

Apple’ın 2010 haziranında piyasaya sunduğu iPhone 4, aylar öncesinde internete sızmıştı. İlginç hikayesiyle çok konuşulan bu olay, gündemi uzun süre meşgul etmişti. Apple telefonu piyasaya sürünce bunun gerçek iPhone olduğu kanıtlanmış oldu. Ancak iPhone 4 prototipleri halen ilgi görmeye devam ediyor.

Online satış sitesi eBay’de başlayan bir açık artırmada Apple’ın ilk iPhone 4 prototiplerinden biri satışa sunulmuş durumda. Geçtiğimiz yıl yaşanan sızıntı olayındaki modelden daha önceki bir döneme ait olduğu belirtilen iPhone 4, test amacıyla üretilmiş. Tüm donanımları piyasadaki iPhone 4 ile aynı olan cihaz, buna rağmen normal yöntemlerle aktive edilemiyor. Satışı başlatan kişi, prototip iPhone 4’ün iTunes üzerinden active edilemediğini ve AT&T SIM kartını da tanımadığı belirtmiş. Dolayısıyla cihazın bir tuğladan farkı yok.

Ön tarafında DF1692 kodu yazan prototip iPhone 4’ün arkasında daha önce gördüğümüz protiplerde olduğu gibi XXGB yazıyor.

 

Satışı başlatan kişi cihazı yedek parça amaçlı olarak işaretlemiş. Bu sebeple de başlangıç fiyatını 90 Dolar olarak belirlenmiş. Ancak şuan rakam 100.000 Doların üzerine çıkmış durumda. Tabii bu fiyatı öneren gerçek bir alıcı mı yoksa ortada bir manipülasyon mu var bilemiyoruz. Açık artırmanın sona ermesine 7 gün daha var. Bakalım fiyat nereye kadar yükselecek?

Kaynak:
Tarih:
Hit: 833
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.