Cebit 2008 Kapılarını Açıyor

CeBIT Bilişim Eurasia bu yıl 7 – 12 Ekim tarihlerinde düzenleniyor

Adını dünyanın en büyük on fuarı arasına yazdırarak, İstanbul’u Avrasya’nın 1 numaralı dijital iş platformu haline getiren CeBIT Bilişim Eurasia, dünyanın dört bir yanındaki 70 ülkeden 150 bini aşkın ziyaretçiyi TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirerek, gerek son kullanıcılar gerek kurumlar için yine benzersiz bir sinerji yaratacak.

Rakamlarla CeBIT Bilişim Eurasia 2007

149.655 Toplam ziyaretçi

39. 748 İş dünyası ziyaretçisi (4.001 İş dünyası üst düzey yönetici ziyaretçi)

8.250 Stand görevlisi

1.852 Basın mensubu

908 Katılımcı firma

20 Ülkeden katılımcı

67 Ülkeden ziyaretçi

60.000 m2 Fuar alanı

CeBIT Bilişim Eurasia, bu yıl İş Dünyası, Dijital Yaşam, Telekomünikasyon ve Ev Elektroniği olmak üzere 4 ana bölümde toplanıyor. Ayrıca 8 adet Tematik Bölümün (Gelecek Parkı, İnovasyon, Yazılım, Mobil İş Çözümleri, Kamu Sektörü, İş ve Kariyer, Ülke Güvenliği ve eSağlık) yer alacağı fuarda yeni tanıtım yolları ile müşterilerinize daha hızı ulaşabileceksiniz.

7 – 12 Ekim 2008 tarihlerinde CeBIT Bilişim Eurasia’da olun, siz de dijital çağda işinizin geleceğini şekillendirin.

YENİLİKLER!!!

Ev Elektroniği

2008 de ilk defa düzenlenecek "Ev Elektroniği" bölümü, klasik televizyonlardan Plazma/ LCD ekranlara, mini ses sistemlerinden ev tiyatro sistemlerine, ziyaretçileri ses ve görüntü sistemlerindeki en son gelişmelerle tanıştırmayı hedefliyor.

KO-Bİ-lişim

Yine 2008 de ilk defa düzenlenecek Ko-Bİ-lişim salonu, ülke ekonomisinin büyük kısmını oluşturan KOBİ’lerin bilişim çözümleri ile tanıştırılmasını hedefliyor. Bu salon, KOBİ’lere yönelik bilişim ürün ve çözümlerinin sergileneceği 25 m2 lik standlar ile yine KOBİ’lere yönelik seminerlerin yapılacağı 100’er kişilik iki seminer salonunun yanısıra birebir iş görüşmelerinin yapılabileceği 4-8 kişilik toplantı salonları ile bir "KOBİ Business Lounge" tan oluşuyor. Bölgede daha güçlü

"7.Türki Cumhuriyetler Bilişim Platformu" bu sene CeBIT Bilişim Eurasia bünyesinde gerçekleşecek. Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Gürcistan, Azerbaycan, Tacikistan, KKTC ve Türkiye’nin bilişim ve telekomünikasyon konularında üst düzey devlet yetkilileri, kurum yöneticileri, sektör temsilcileri ve üniversitelerin katılımı ile gerçekleşecek olan bu etkinlik İstanbul’u bölgenin bilişim merkezi yapma hedefine bir adım daha yaklaştıracak.

İnovasyon

Daha önceki yıllarda da düzenlenen İnovasyon Tematik alanı, 2008 de tamamen yenileniyor. Üniversite, Sivil Toplum Kuruluşları, Dernek ve Özel Sektör firmalarının etkin katılımı ile düzenlenecek İnovasyon Tematik alanında, bugün itibariyle Tübider’in düzenlediği "Türkiye İşlemcisini Tasarlıyor" yarışmasının finalistleri ile KOSGEB desteğiyle Teknoloji Merkezlerine yönelik düzenlenecek "KOSGEB İnovasyon Yarışması" nın finalistleri sergilenecek.

e-Devlet

Kamu kurum ve kuruluşlarının bilişim alanındaki uygulamalarının kamuoyu ile tanıştırılacağı e-Devlet salonunda, ilgi çekici uygulamalara yer verilecek.

Forumlar: Artık sergi alanında!

Önceki yıllarda seminer salonlarında yapılan forumlar fuar alanı içine taşınarak daha çok kişiye daha çok bilgi ulaştırılması sağlanacak! Forum alanlarında günümüz trendlerinin yanısıra, geleceği etkileyecek çözümlere de yer verilecek. CRM, ERP, Lojistik, eKobi, eSağlık, Çevreci BT, Internet Güvenliği, Gelecek Parkı, Ülke Güvenliği, İnsan Kaynakları, eDevlet, eYaşam, Mobil Yaşam, Future Learning, Future Banking ve Navigasyon gibi bir çok değişik konuda düzenlenecek olan forumlar, geleceğin fırsatlarını ve yeniliklerini ilk CeBIT Bilişim Eurasia ziyaretçilerinin keşfetmesini sağlayacak.

Ülke Güvenliği*

Ulaştırmadan sağlığa, çevreden teröre, sınır güvenliğinden şehir güvenliğine kadar çok geniş bir alanı kapsayan Ülke Güvenliği, Bilişim Zirvesi’08’de konunun uzmanlarınca tüm yönleriyle tartışılacak ve uygulamaları CeBIT Bilişim Eurasia’da sergilenecek.

eSağlık*

Sağlık sektöründe rekabet gücünü artıran entegre hastane otomasyon çözümleri, bilişim teknolojilerinin sağladığı en kritik çözümler arasında yer alıyor.

Bilişim Zirvesi’08 ve CeBIT Bilişim Eurasia’da, geleceğin hastane yönetimi modeli, kamu-özel sektör-vatandaş üçgeninde ele alınarak yeniden keşfedilecek.

Ayrıntılı Bilgi: www.cebitbilisim.com

 

Kaynak: mmistanbul.com
Tarih:
Hit: 663
Yazar: mektepliYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.