CeBIT 2012‘nin Partner Ülkesi KKTC Oldu

Her yıl düzenlenen CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı ve CeBIT Sinerji Zirvesi'nin önümüzdeki yılki partner ülkesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti oldu. KKTC bu yılki fuara etkin bir katılım gerçekleştirmişti.

 

Türkiye'nin en büyük bilişim fuarı olan CeBIT Bilişim Eurasia'nın önümüzdeki yıl partner ülkesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti oldu. KKTC aynı zamanda CeBIT Sinerji Zirvesi'nin de partner ülkesi olacak.

Bu yılki fuarda etkin bir katılım gerçekleştiren ve bu alanda daha fazla çalışma yapmak isteyen KKTC fuarada partner ülke olarak yer alacak.CeBIT'te partner ülke olmak birçok özel etkinlik ve daha çok tanıtım anlamına geliyor.

Fuardan bu yıl memnun ayrılan KKTC'li yetkililer de önümüzdeki yıl partner ülke olmak için çalışmaları başlatacaklarını açıklamışlardı. Yapılan yeni duyuru ile bu bilgi resmileşmiş oldu.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan CeBIT Direktörü Murat Özer, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bu yıl çok etkin bir katılım gerçekleştirdiğini belirti ve sözlerine şöyle devam etti: '2012 yılında International CeBIT Partner olması ile beraber turizmden sonra, artık bilişim adası olarak da anılacak. 2012 CeBIT Eurasia Fuarı ve CeBIT Sinerji Zirvesi Kuzey Kıbrıs’la bilişim alanında karşılıklı yatırım ve işbirlği yapmak isteyen tüm ulusal ve uluslararası firmalar için önemli bir fırsat sunacak'

CeBIT Bilişim Eurasia fuarını bu yıl 120 binin üzerinde kişi gezdi. 17 farklı ülkeden 1078 katılımcının yer aldığı fuarda 84 farklı ülkeden 5 bin 600'ün üzerinde yabancı üst düzey ziyaretçi ağırlandı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 2501
Yazar: oturuyorumYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.