Cep Telefonlarında Sesler Artık HD Kalitesinde

Turkcell 3G altyapısıyla Türkiye’de ilk olmayı başararak farkını ortaya koymuştu. Şimdilerde  yavaş yavaş 4G sesleri yükselmeye başlasa bile Turkcell 3G alt yapısına her gün yeni bir tuğla koymayı ihmal etmiyor.

Turkcell’in 3G binasına eklediği yeni tuğlanın ismi ise “HD Ses”… Operatör, Türkiye’nin genelinde ses hizmetlerini HD kalitesinde taşımak için alt yapısını baştan aşağı yeniledi.  Cep telefonlarımızdan yaptığımız standart ses görüşmelerinin  daha net ve doğal olmasını amaçlayan Turkcell, teknolojisini yenileyerek seslerin yüksek çözünürlükte taşınmasını sağlamayı başardı.

Sistemle sese karışan etkenler ayrıştırılırken, cep telefonu görüşmesinde kullanılan birbirine yakın ifadeler daha kolay anlaşılabiliyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, müşterilerini en kalifiye iletişim deneyimi ile buluşturduklarını vurguladı. HD ses teknolojisinin mobil iletişimde çıtayı büyüttüğünü belirten Terzioğlu sözlerin şöyle sürdürdü.

“Turkcell 3G ile müşterimize sunduğumuz imkanları güncelliyoruz. Teknolojide öncü konumda olmanın sunduğu avantajları Turkcell’liler için sonuna kadar kullanıyoruz. Bu avantajlar, müşterilerimize karşı sorumluluğumuz olarak gördüğümüz ‘Daha Fazla Hayat’ ilkemizi sürekli uygulanabilir kılıyor. Bir süre önce Çift Taşıyıcı sistemiyle Türkiye’nin mobil internetin süratini ikiye katlamıştık, şimdi HD sistemini ülke çapına yayan ilk operatör olarak benzer büyüklükte bir adım atıyoruz. Turkcell’liye daha kaliteli ses sunuyor, birbirleriyle en iyi Turkcell’lilerin anlaşmasını mümkün kılıyoruz.”

Kaynak:
Tarih:
Hit: 994
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.