Chrome 2 Beta hazır: Yüzde 35 daha fazla hız

Google, geçtiğimiz Aralık ayında, hiç de alışık olmadığımız bir şekilde web tarayıcısı Chrome'u beta olmaktan kurtarmıştı. Ancak internet devi, o zamandan beri Chrome'un 2. sürümü için çalışmalarını sürdürüyordu. Chrome 2 ile ilgili yayınlanan geliştirici sürümleri bugüne kadar "Developer Channel" (Geliştirici kanalı) aracılığıyla indirilebiliyordu. "Stable Channel" ise standart bir kullanıcının kararlı sürümü indirip güncelleme yaptığı kanal olarak biliniyordu.

Ve şimdi bu iki kanala bir üçüncüsü daha eklendi: "Beta Channel". Bu kanalın anlamı, Google'ın bir süredir üzerinde çalıştığı Chrome 2 için ilk beta sürümü yayınlamış olması. Buradaki kurulum dosyasını indirirseniz, Chrome'unuz 2.0.169.1 sürümüne güncellenecek. Bu sürüm, Chrome 2 için yayınlanan ilk beta sürüm olarak dikkat çekiyor.

Yeni beta'nın dikkat çeken en önemli özelliği, SunSpider JavaScript testinde kararlı sürüme oranla yüzde 35 daha hızlı olması. Bunun yanında auto-scroll (otomatik kaydırma), otomatik form doldurma ve yeni sekme özellikleri de Chrome 2'nin sunduğu yenilikler.

Download:
Chrome 2.0.169.1 (Beta)

Not: Beta'yı kurduktan sonra kararlı sürüme dönmek isterseniz, önce Chrome'u sisteminizden kaldırmalı, hemen ardından burada bulacağınız kararlı sürüm kurulum dosyasını indirip kurmalısınız...
Kaynak:
Tarih:
Hit: 607
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.