Çinliler daha çıkmadan klonladı!

Çinliler, henüz konsept olan Nokia N97'yi daha çıkmadan kopyalamayı başardı.

Çinliler henüz Nokia N96 piyasaya çıkmadan, N96'yı çoktan taklit etmişlerdi bile. Öyle ki, N96'nın dağıtımına bile yeni başlandı ve henüz piysada değil. Şimdi de, daha adı bile telaffuz edilmeyen Nokia N97 modelini üretmeye başladılar. Oldukça başarılı bir kopya gibi görünen N97'nin tek sorunu, Nokia'nın henüz böyle bir telefon üretmemiş olması.

Nokia'nın patentleri arasında daha önce bu tasarıma benzer başka bir telefon zaten karşımıza çıkmıştı. N85 olduğunu tahmin ettiğimiz bu modelin, daha sonra N85 olmadığı anlaşılmıştı. Şimdiki dedikodu ise, bu konseptin N97 olduğu yönünde.

CECT K898 adı ile satışa sunulacak olan klon telefonun özellikleri henüz belli değil. Bilinen tek nokta ise, üzerindeki dev kameranın 8 megapiksel çözünürlük sunacak olması.

Çinlilerin ürettiği bu telefonun gerçekten de N97 klonu olup olmadığını söylemek güç; zira Nokia henüz N97 ile ilgili bir açıklama yapmış değil. Fakat daha önceki deneyimlerimizden yararlanarak, bunun gerçek anlamda bir N97 klonu olduğunu tahmin edebiliriz. Bu konuda söylenebilecek tek şey, Çinlilerin geleceği görebildikleri...

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1576
Yazar: iLLuMiNaTiYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.