Cisco, Inlet Technologies’i satın alıyor

Satın alma ile Cisco’nun Videoscape stratejisinin desteklenmesi amaçlanıyor.

Veri ağları konusunda dünya lideri olan Cisco, Adaptive Bit Rate (ABR) dijital medya işleme platformları lider sağlayıcılarından Inlet Technologies’i satın almaya hazırlandığını duyurdu. Merkezi Kuzey Carolina’daki Raleigh’de bulunan Inlet’in, Cisco’nun Videoscape TV platformunun özelliklerinin artırılmasına katkıda bulunması ve servis ile içerik sağlayıcılara Internet Protokolü (IP) üzerinden herhangi bir cihazdan video deneyimi sunma imkanını sağlaması planlanıyor.

.

 

Cisco Videoscape, servis sağlayıcıların dijital TV ile sosyal medya ve iletişim uygulamalarındakionline içeriği bir araya getirerek ev ve mobil video deneyimini sunmalarını sağlayan kapsamlı bir TV platformu. Inlet’in yönetilen ve yönetilmeyen ağlarda akan multimedya içeriğinde kullanılan ileri ABR teknolojisi, video akışının kalitesini gerçek zamanlı ağ koşullarına uyarlıyor.  
Cisco Başkan Yardımcısı ve Servis Sağlayıcı Video Teknoloji Grubu Genel Müdürü Enrique Rodriguez, “Mobil, masaüstü ve akıllı cihazlarda medya tüketimi arttıkça servis ve içerik sağlayıcılar heyecan verici video deneyimleri sunma konusunda inanılmaz fırsatlara sahip oluyor. TV deneyiminin yeniden keşfinde Cisco’nun Videoscape platformu önemli bir rol oynayacak ve Inlet satın alması da müşterilerimizin ağı, yenilikçi video deneyimlerini tüm cihazlardan tüketicilere sunacakları bir platform haline getirmesini sağlayacak” diyor.

Inlet, Cisco’ya IP ağlardan herhangi bir cihaza ABR video sunma teknolojisinde uzman olan güçlübir ekiple katılıyor. Anlaşmanın tamamlanmasının ardından Inlet çalışanları Cisco’nun Servis Sağlayıcı Teknoloji Grubu’na katılacak. 

Anlaşmaya göre Inlet’in tüm hisseleri için Cisco yaklaşık 95 milyon dolar ödeme yapacak. Anlaşmanın 2011’in ilk yarısında tamamlanması bekleniyor. 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 877
Yazar: oturuyorumYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.