Codemasters da Hacklendi

Hacker grupları şu sıralar oldukça yoğun çalışıyor. Sony’nin yakasını bırakmayan hackerların ardından, Anonymous grubu da sansüre karşı Türkiye’deki bazı devlet kurumlarının sitelerine saldırmıştı.

Ülkemizdeki Anonymous saldırıları oldukça hafif atlatıldı. Nitekim gelen bilgilere gore grubun amacı da herhangi bir bilgi hırsızlığı yapmak değildi. Sadece özgür internet konusuna dikkat çekilmek istendi ve bunda da başarılı olundu. Ancak Sony’nin başına gelenler çok daha ciddi olaylardı. İlk olarak yine Anonymous tarafından saldırıya uğrayan Sony, daha sonra dünya çapında birçok farklı sitesine saldıran gruplarla karşı karşıya kalmıştı. Üstelik Sony, birçok kişisel ve kredi kartı bilgilerini de hackerlara kaptırmıştı. Sony’nin ortaya çıkan güvenlik açıkları çok eleştirimiş ve Japon firma ciddi bir özür dilemek zorunda kalmıştı.

Ancak yine de bazı firmalar bu durumdan ders almamış gibi görünüyor. İngiliz oyun geliştirici Codemasters, 10 bin civarında kullanıcısının hesap bilgisini çaldırdığını duyurarak bu konuda önlem almadığını gösterdi.

Dirt 3 ve Overlord gibi oyunların geliştiriciliğini üstlenmiş olan firma, 3 Haziran tarihinde sitenin hackerlar tarafından saldırıya uğradığını ve bilgi hırsızlığı olduğunu açıkladı. Sisteme sızmayı başaran hackerlar; isim, adres, telefon numaları ve şifreler gibi önemli bilgileri çalmayı başarmış. Codemasters, yaptığı açıklamada çalınan bilgiler aradında kredi kartlarına ait bilgilerini belirtmedi. Ancak uzmanlar kullanıcıları bu konuda temkinli olmaya davet ediyor.

Olay sonrasında Codemasters’ın sitesi kapatılmış ve Facebook sayfasına yönlendirilmiş durumda.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 853
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.