CryTek Altüst Oldu

FarCry ile FPS sektörüne adım atan Crysis ile FPS oyunlarına yeni bir bakış açısı getiren oyun geliştiricisi CryTek, Crysis 2 ile beklentileri pek karşılayamadı. Oyuna yönelik en büyük eleştiri ise interaktif bir sinema havası yarattığı yönündeydi.

Almanya’da hayatına başlayan CryTek, Cevat, Avni ve Faruk Yerli kardeşlerin oyun üssü. Crysis’le birlikte oyun devi Electronic Arts’ı da yanına çeken CryTek, kısa sürede dünyanın her yerinde ofisi olan çok uluslu bir şirket hüvviyetine büründü. Ama bu büyüme daha fazla gelir ihtiyacını da beraberinde getirdi. Crysis 2’den beklenen kâr düşük kalınca CryTek’te işten çıkarmalar baş gösterdi.

Şirket, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’deki ofisinden birkaç işçiyi işten çıkarma kararı aldı. İnternet sitelerine sızan haberlere göre Avni Yerli, konu hakkında sadece Budapeşte’deki stüdyonun yeni bir odak noktası ve yönelimi olacağını söylemekle yetindi.

Gamasutra’ya göre ise şimdiden dokuz çalışan işten çıkartılmış durumda. Bunun sebebi ise daha önceleri Budapeşte stüdyosunun üzerinde çalıştığı ve yalnızca Xbox 360′a özel olarak çıkartılacak oyun, Codename Kingdoms gösteriliyor. E3 2011′de Microsoft tarafından küçük bir tanıtım filmi oynatılmış oyun hakkında çok az şey bilinse de, Kinect kullanılan bir orta çağ savaş oyunu olacağı düşünülüyor.

Habere göre, Codename Kingdoms’ın geliştirilmesi Budapeşte ofisinden Crytek’in merkezine yani Frankfurt’a kaydırılıyor. Budapeşte ofisi ise tabletlere özel olarak odaklanacak.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1222
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.