D-SLR Makinelerine W-LAN!

Eye-Fi, SD kart şeklinde olan yeni W-Lan kartını tanıttı. SD arabiriminden kablosuz ağlara erişen bu ürün toplam 4 Gbyte’lık bir kapasitesine sahip.

Eye-Fi Pro olarak adlandırılan bu ürün JPEG resim ve videolarla birlikte yüksek çözünürlüklü RAW verileri de kayıt edebilen ve aynı zamanda da kablosuz ağlarla bağlantı kuran bir ürün. Eye-Fi Pro’da yer alan veriler kablosuz ortamda rahatlıkla aktarılabiliyor. Bu esasında çok da yeni bir özellik değil. Eye-Fi daha önce de benzer ürünler piyasaya sürmüştü. Fakat o zamanki ürünler RAW formatını kayıt edemiyordu. Eye-Fi Pro, RAW verileri kayıt etmesi ile fark yaratıyor.

Bu oldukça önemli bir durum. Çünkü profesyonel fotoğraf makineleri sahipleri bu ürünü tercih etmemesinin tek nedeni, RAW formatındaki verileri kayıt edememesi.

Eye-Fi Pro, Amerika’da 150 Dolar’dan (4 GB) satılıyor.

 

Eye-Fi Pro, profesyonel kullanıcılarının RAW desteğini çözdü. Buna ek olarak Ad-Hoc W-Lan ağlara bağlantı özelliğini de eklendi. Önceki ürünler, kablosuz ortamda haberleşmeleri için mutlaka bir erişim noktasına ihtiyaç duyuyorlardı. Oysa bu üründe böyle bir dert yok. Eye-Fi Pro, kablosuz ağ bağlantısına sahip bir dizüstü veya cep telefonuna direkt olarak bağlanabiliyor.

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 787
Yazar: rapidhacker550



Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.