Dellden Oyunculara Özel Monitör

Dell'in XPS dizüstülerindeki oyun bilgisayarı Alienware markasını duymayan yoktur. Firma şimdi de bu isim altında LCD monitörler çıkarmaya başladı.

Oyunculara özel bir çözüm sunan Alienware LCD monitörlerine ilk örnek OptX AW2210. Aslında OptX AW2210 monitör Dell'in daha önceki SX2210 monitör modeline oldukça benziyor. Fakat yeni ürünün dizaynı daha cesur ve oyunculara daha elverişli.

21,5 inç görüntü alanına sahip monitör, 1920 x 1080 piksel maksimum çözünürlüğü destekliyor. 300 cd/m2 parlaklık ve 80000:1 kontrast değerine sahip ürünün tepki süresi ise 2 ms. Monitörün üzerinde multimedya özellikli giriş ve çıkışlarda bulunuyor. Hoparlör bağlantısı için ses giriş, çıkış desteği ve ayrıca 4 USB Hub bulunuyor. Ürünün video griş desteğine baktığımızda ise DVI ve HDMI bağlantılarının olduğunu görüyoruz.

Ürün teknik özellikler açısından oldukça doyurucu gözüküyor. TKabii ki test yapmadan görüntü kalitesi hakkında bir fikir yürütmemiz yersiz olacak. Ama ürünün HDMI girişinin bulunması ve düşük tepki süresi oldukça büyük artılar. OptX AW2210 Alienware monitör, Dell'in yurt dışı web sitesinde satılmaya başladı. 290 dolar fiyatla satışa çıkan ürünün ardından yeni Alienware monitör modelleri gelecek.

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 685
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.