Digiturk saldırı aldı

Geçtiğimiz günlerde oynanan Fenerbahçe- Galatasaray mücadelesini internet üzerinden izlemek isteyen Digiturk kullanıcıları sorun yaşamıştı. Digiturk, yayın kesintileriyle ilgili bir açıklama yaptı.

17 Mart 2012 Cumartesi günü oynanan ve sezonun en önemli maçlarından biri olan Fenerbahçe- Galatasaray derbisi, futbolseverlerden büyük ilgi gördü. Fakat yayını Digiturk Web TV servisi ile internet üzerinden izlemek isteyen kullanıcılar hayal kırıklığı yaşadı. Çünkü maç esnasında internet üzerinden yapılan yayında sık sık kesintiler yaşandı. Digiturk Web TV kullanıcılarını mağdur eden bu durum, Twitter’da da yankı buldu ve Top Tweet’ler arasına girdi.

Kesintilerin Digiturk’ün sisteminde yaşanan teknik aksaklıklar olduğunu sanılıyor, bu aksaklıkların da yoğunluk nedeniyle meydana geldiği düşünülüyordu. Fakat Digiturk’ten konuyla ilgili farklı bir açıklama geldi. Firma, yayın esnasında bir hacker saldırısına maruz kaldıklarını ve kesintilerin de bu sebeple yaşandığını belirtiyor. Digiturk’ün basın açıklaması şu şekilde;

17 Mart 2012 tarihinde oynanan ve aynı zamanda Digiturk Lig TV ekranlarından canlı yayınlanan Fenerbahçe – Galatasaray maçının, yine canlı olarak internet üzerinden gerçekleştirilen gösteriminde zaman zaman aksaklıklar yaşanmıştır.

Bu aksaklıkların yayın sırasında internet sitemize yapılan bir saldırı sonucu meydana geldiği açıktır. Digiturk olarak, ücretini ödeyerek maç seyretmek isteyen kullanıcılarımızın seyir hakkını gasp eden internet korsanlarına karşı tutumumuz nettir. Saldırıyı gerçekleştiren kişilerin kimliği tespit edilmiş olup, hukuki ve cezai olarak şahıslar hakkında yasal işlemler başlatılmıştır. Değerli üyelerimizin haklarını korumak ve mağduriyetlerini gidermek birinci önceliğimizdir.

Bu konudaki hassasiyetimizi anlayışla karşılayacağınızı umuyor, yasa dışı yapılan her türlü girişime karşı mücadelemizde bizlere destek olacağınızı umuyoruz.”

Digiturk, hacker grubun adı ya da hedefleri konusunda bir bilgi vermiyor. Ancak bir maç yayınının bu şekilde sabote edilmesi daha önce karşılaştığımız bir durum değil.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1027
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.