Dişte Cep Telefonu Olur mu?

Akıllı telefonların mobil iletişimde ve veri transferinde 3 yıl içinde yaptığı zıplamayı yakından takip edenler fark etmişlerdir. Devrim niteliğindeki yeniliklerin sadece 3 yıl içerisinde yaşandığını değerlendirdiğimizde, gelecek 10 yılı düşünmek insanın merakını artırıyor. Gelecek 10 yılda neler yaşanabileceğini ise mobil pazarlama uzmanı Tomi Ahonen aktarıyor.

Gelecek 10 yıl içerisinde cep telefonlarının elbiselere, yüzüğe hatta dişe entegre edilebileceğini söyleyen Ahonen, cep telefonu fiyatlarının 10 avro seviyesine düşeceğini iddia etti. Mobil dönüşümün önümüzdeki 10 yılda çok hızlı gerçekleşeceğini ifade eden pazarlama gurusu, Afrika’nın en fakir bölgelerindeki insanlarda dahi akıllı telefon olacağını söyledi.

 

MMA Türkiye tarafından düzenlenen “Mobil Pazarlama Sohbetleri 2011’e konuşmacı olarak katılan Tomi Ahonen, günümüzde 500 avro civarında fiyatlarla satılan akıllı telefonların, kısa bir gelecekte 10 avroya düşeceğini ifade eden iddia etti. Dünyada 5.3 milyar mobil telefon abonesi olduğunun altını çizen Ahonen, bu abonelerde 4.3 milyar adet cep telefonu bulunuyor; 10 yıl sonra abone sayısı 10 milyarı, akıllı telefon sayısı ise 7 milyarı bulacağını öngörüyor.

Konuşmasında gelecekçi yaklaşımlarını ön plana koyan Ahonen, “En fazla 5 yıl içerisinde akıllı telefonlar sayesinde kimsenin dil öğrenmesine gerek kalmayacak çünkü bu cihazlar tüm dillerde anında çeviri yapabilecek.” dedi. Günümüzün en popüler konularından birisi olan 3D teknolojisine de değinen Ahonen, yine yakın bir gelecekte 3D algısının gözümüzdeki kontak lens yardımıyla bile yaşanacağını söyleyerek böylece ekran büyüklüklerinin önemimin kalmayacağını da belirtti.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 578
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.