Dört Tarayıcı da Tehlikede!

/Uploads/Media/Doc/2000-2015/EXT/3441-alternatiftarayicilarin.jpg

 

Dört büyük tarayıcı Safari, Internet Explorer, Firefox ve Chrome kullanıcıları büyük tehlikede. Güvenlik uzmanı Jeremiah Grossman, gerçekleştirilen Black Hat (kötü niyetli Hacker’lar) konferansında paylaşılan büyük açık hakkında uyarılarda bulundu.

Tarayıcılardaki kullanıcı adı ve şifreyi otomatik tamamlama özelliğinde büyük bir açık yakalayan siber korsanlar, dört büyük tarayıcının milyonlarca kullanıcısını tehdit ediyor. Grossman’a göre Hacker’lar sitelerin içerisine JavaScript kullanarak yerleştirdikleri formlarla, milyonlarca kullanıcının bilgilerini çalmayı amaçlıyor.

Grossman hangi tarayıcı kullanıcılarının tehlikede olduğunu da açıkladı. Grossman’a göre; Safari 4/5 ve Internet Explorer 6/7 kullanıcıları tehlikedeler. Ancak Firefox ve Chrome’un yeni sürümlerinde bu açık kapatılmış durumda.

Grossman’ın bu açıklamasından sonra firmaların kullanıcılarını tarayıcılarını güncellemeye teşvik etmesi bekleniliyor. Şayet siz de yukarıda tehdit altında olduğu belirtilen tarayıcılarından birini kullanıyorsanız, tarayıcınızı en son sürümüne güncellemenizi tavsiye ediyoruz.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 564
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.