Duke Nukem Sonunda Çıkıyor

Oyun dünyasının en çok bekleten oyunlarından Duke Nukem, nihayet piyasaya çıkıyor. 13 yıldır oyuncuların sabırla beklediği oyun, haziran ayı içinde kullanıcılarla buluşacak.

Geçtiğimiz günlerde oyuna dair bir video yayınlayan Gearbox, bugün 2K Games ile birlikte bir açıklama yaptı. Açıklamada Duke Nukem Forever’ın “Gone Gold” evresine ulaştığı yani oyunun fiziksel kopyalarının hazırlanmasına başlanıldığı belirtildi. Oyun tüm dünyada 10 Haziran tarihinde satışa sunulacak. Kuzey Amerika ise bu tarihe dahil edilmemiş. Duke Nukem’in Kuzey Amerika’yı ulaşması 14 Haziran tarihinde gerçekleşecek.

Duke Nukem Forever; Xbox, PlayStation 3 ve PC platformlarına gelecek. Henüz fiyat konusunda bir açıklama yapılmadı fakat önsiparişler alınmaya başlamış bile. 3 Haziran tarihi de oyunun demosunun yayınlanacağı tarih. Demoya öncelikle önsipariş veren kullanıcılar ve First Access Club üyeleri kavuşacak.

Piyasaya hiç çıkmayacağına inanılan oyun, 2009 yılında Triptych stüdyoları tarafından sahiplenilmişti. Duke Nukem Forever’ı bugünlere ulaştıranlar arasında 3D Realms, Triptych, Piranha ve Gearbox gibi ekipler bulunuyor.

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 549
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.