Dünyadaki En Gelişmiş Yarıiletken Tesisi

Son teknolojilerle kurulacak 4,2 milyar dolarlık tesisin, 6400 kişiye iş imkanı yaratması ve AMD'nin gelecekteki yeniliklerinin temelini oluşturması bekleniyor.

AMD bugün GLOBALFOUNDRIES ve önde gelen federal ve yerel yöneticilerle katıldığı temel atma töreninde, New York Eyaleti'ndeki Luther Forest Teknoparkı'nda (LFTC) kurulacak son teknoloji ürünü yarıiletken üretim tesisi Fab 2 için düğmeye bastı. New York Eyaleti'nin tarihindeki en büyük özel sektör yatırımı olan projenin, 2012 yılında üretime başladığında, dünyadaki en gelişmiş yarı iletken üretim tesisi olması bekleniyor.

"Fab 2, AMD'nin Amerika Birleşik Devletleri'nde bir lider yarıiletken üretim tesisi kurmaya yönelik uzun vadeli vizyonunun doruğunu oluşturuyor. Bu, binlerce iş imkanı yaratmak ve ileri teknoloji endüstrisinde ABD'nin rekabetçiliğini arttırmak için büyük bir fırsat," diyen AMD CEO'su Dirk Meyer, sözlerini şöyle sürdürdü: "GLOBALFOUNDRIES'in tüm yarıiletken tasarımı sektörü için ideal bir teknoloji ortağı olması, üretim kapasitesine maliyet bakımından verimli bir erişim imkanını, daha önce görülmemiş ölçekte sunması beklenmektedir.

GLOBALFOUNDRIES'in planladığı milyar dolarlık araştırma ve geliştirme ile kapasite artışı yatırımları, şirketin önde gelen yarıiletken üreticilerinden olmasını sağlayacak ve bu döküm şirketini, AMD'nin yenilikçi ürünlerini piyasaya sunması için ideal teknoloji ortağı haline getirecektir

Kaynak:
Tarih:
Hit: 990
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.