Dünyanın En Büyük Cep Telefonu

Samsun'un ürettiği 6.1 metre genişlik, 2.4 metre uzunluğa sahip ve fonksiyonal olarak çalışan cep telefonu, cebe pek sığmıyor. Samsung; Q klavyeli yeni “Messager” cep telefonunun bir kopyası (3.000 kat büyüğü) olan telefon ile Dünya'nın en büyük cep telefonu kategorisinde Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hazırlanıyor.   

                                     


Chicago şehir merkezindeki Fidelity Plaza’da sergilenen 82 inç LCD ekranlı cihaz yalnızca etkileyici boyutları ile değil, aynı zamanda gerçekten çalışan bir cihaz olma özelliği ile de büyük ilgi görüyor. Cep telefonunu görmeye gelenler bu telefonla ücretsiz telefon açabiliyor ve SMS atabiliyorlar.

Bir Samsung yetkilisinin konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Dünya'nın en ince cep telefonunu pazara sunmamızın hemen ardından gelen Guinness Rekorlar Kitabına girme iddiamız teknolojideki öncülüğümüzü bir kez daha gösteriyor. Kullanıcıların hem duygularına hem de mantıklarına hitap eden ürünler ve böyle eğlenceli etkinlikler sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Dev cep telefonunun, 15 Mart’a kadar Chicago’da ve ardından da Philadelphia ve Washington D.C.’nin de aralarında yer aldığı dokuz Amerikan şehrinde sergilenmesi planlanıyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1120
Yazar: Blue_moonYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.