E-postaya yeni saldırı türü

Siber saldırganlar güvenlik kontrolünü atlatabilmek için yeni bir yöntem geliştirdi. Trend Micro'dan önemli uyarılar..

Trend Micro'dan kritik uyarılar. Siber saldırganların yeni bir saldırı hazırlığında olduğunu açıkladı. Bu seferki saldırı daha kapsamlı ve organize..

Hindistan'da para karşılığında bazı merkezler CAPTCHA güvenlik kontrollerini kırdı. En büyük e-posta sağlayıcılardan biri bu saldırının hedefi oldu.

Bunun sonucunda çok sayıda hesap CAPTCHA güvenlik kontrolünü kırmak için çalışan gruplar tarafından ele geçirildi.

Bu hesaplar şahsi bilgiler ve banka hesaplarının boşaltılması için için saldırılarda kullanılıyor.

Siber suçluların, malware saldırısı düzenlemek amacıyla Hindistan'da bazı merkezlerde çalıştırdıkları her bir kişi için günde 2 ya da 3 sterlin ödeyerek milyonlarca kayıtlı email hesabına erişebiliyor.

TREND MİCRO UYARDI

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Trend Micro yetkilisi Rik Ferguson, siber suç endüstrisinin, artık bireylerin değil, organize çetelerin tekelinde bulunduğunu kaydetti. Ferguson, 'Siber suçlular, çalıştırdıkları her bir kişi için günde 2 ya da 3 sterlin ödeyerek milyonlarca kayıtlı hesaba erişebiliyorlar. Daha sonra bu hesaplar, istenmeyen e-postalar göndermek için kullanılıyor. Bunun sonucunda kullanıcılar, banka bilgileri ya da parolaları gibi kişisel bilgilerini çalmayı amaçlayan çeşitli malware saldırılarının hedefi oluyor' dedi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 693
Yazar: CaNNiYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.