Elektrik Prizinden Yüksek Hızda İnternet

TP-LINK’in ‘TL-PA 211’ adaptörleri elektrik tesisatı üzerinden internet bağlantısı sağlıyor.

Ağ Donanımı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden TP-LINK, kablolu internet erişiminden vazgeçemeyenler için elektrik tesisatı üzerinden 200 Mbps hızında  internet bağlantısını aktaran TL-PA 211 adaptörlerini üretti.

TP-LINK standart, kesintisiz yüksek hızda bağlantı isteyenler ve kablolu internet erişiminden vazgeçemeyenler için ev ya da ofisteki elektrik tesisatı üzerinden 200 mbps hızında internet bağlantısını her odaya taşıyabileceğiniz ‘Powerline Adaptörü TL- PA 211’i üretti. Sadece bir kredi kartı büyüklüğünde olan ve prize kolaylıkla takılan yeni şık adaptörler ile evde ya da işyerinde kablo döşemeden, mevcut elektrik hatlarını kullanarak, en uzak bölümde bile yüksek hızda internet erişimi sağlanıyor.

Ürün ‘TL-PA211KIT’ adıyla beğeninize sunuluyor ve bir tanesini Internet bağlantınızı sağlayan cihaza, diğerini de interneti aktarmak istediğiniz noktaya bağlamak üzere 2 adet TL-PA211 Adaptör içeriyor.  

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer,TL- PA211 adaptörleri ile elektrik prizi bulunan her noktaya çok çabuk ve güvenli kurulum sağlandığını;  hız, güvenlik, stabil çalışma, konuttaki uzak noktalara  ve ‘sağlığa olumsuz etkisi’ olmuyor  düşüncesiyle kablolu erişimden vazgeçemeyenler  için TL- PA211’in  ideal bir ürün olduğunu söyledi.

Dinçer, TP-LINK’in 120 ülkede faaliyet gösteren 8.000 çalışanı bulunan dev bir teknoloji şirketi olduğunu vurgulayarak, “Sadece kablosuz ağ teknolojleri alanında değil, kablolu ağ teknolojileri alanında da, 600 kişilik Ar-Ge ekibimizin desteğiyle, hayatı kolaylaştıran ürünler yaratıyoruz” dedi.

Elektrik tesisatını kullanarak internet bağlantısını diğer alanlara da aktarmak isteyenlerin en az 2 adaptör kullanması gerekiyor. Adaptörlerden birisi; internet bağlantısını sağlayan kaynak cihazına (Modem) veya buna bağlı olan bir ağ cihazına (Ap, Router,vb), diğeri de; bağlantıyı aktarmak istediğiniz odadaki prize takılıyor. Adaptörler takıldığı anda elektrik tesisatı üzerinden birbiri ile buluşuyor ve internet bağlantısı sağlayan kaynak cihazına bağlı adaptör üzerinden internet ağı kurulmuş oluyor. Bundan sonra yapılacak tek şey kullanmak istediğiniz cihazınızı interneti aktardığınız noktada prize takılı adaptöre kablo ile bağlamak ve merkezdeki internet erişimini yüksek hızda kullanmak.

Aynı elektrik hattı üzerinden birbirine bağlanarak beraber çalışacak adaptör sayısı 6’ya, elektrik tesisatı üzerinden bağlantıyı aktarabileceğiniz en uzun mesafe de 300 metreye kadar çıkabiliyor.  Sistemin güvenliği sağlamak için ise adaptörlerin üzerindeki ‘’Pair(Eş)’’ düğmesine basarak 128 bit AES şifreleme oluşturuluyor.

TP-LINK TL-PA211’in 200 Mbps’lik bir bağlantı hızı ile online oyun oynama, eş zamanlı ses/video akışı ve diğer gerçek zamanlı uygulamalarda tam başarı sağlanıyor. IGMP tarafından yönetilen çok noktalı IP iletimi, IPTV akışını optimize etmeye yardımcı oluyor. Cihaz ayrıca enerji tasarrufu moduyla benzerlerine göre yüzde 65 daha az elektrik enerjisi harcıyor

TP-LINK, Araştırma Kuruluşu In -Stat’ın* rakamlarına göre, Kablosuz (Wifi) Ağ Donanım Çözümleri Pazarı’nda, 2011 yılının ilk çeyreğinde dünyada dağıtım kanalına en yüksek satışı gerçekleştiren teknoloji şirketi…

TL-PA211’in bazı özellikleri

• Elektrik şebekesi üzerinden, 200Mbps'ye ulaşan yüksek hızda yüksek hızlı veri transferi
• 'Pair' düğmesiyle iki adaptörü yazılımsız bağlayan Tak ve Çalıştır özelliği
• Elektrik şebekesi iletişimlerini güvenli kılmak için Anahtar Yönetimi ile 128-bit AES Bağlantı Şifreleme
• 300 metre elektrik kablosu üzerinden aktarma mesafesi, 6 adaptöre kadar 200Mbps hızında kesintisiz erişim olanağı
• Enerji Tasarrufu moduyla yüzde 65 daha az elektrik sarfiyatı
• Online oyun oynama ve ses/video akışı ihtiyaçlarını karşılamak için yerleşik QoS özelliği

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1949
Yazar: ZeroCooL



Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.