Elektrikli Bisikletler Neden Yasaklandı?

Petrol fiyatlarının artması insanları diğer enerji türleriyle çalışan araçlara yönlendirmeye başladı. Bunların başında elektirik enerjisi ile çalışan araçlar geliyor. Eğer az yer kaplayan ve park parası ödemeyeceğiniz bir çözüm aryorsanız en ideal çözüm elektirkli bisikletler. Fakat elektirikli bisikletlerde bazı ülkelrde yasaklanmaya başladı. Özellikle nüfusun çok olduğu ülkelerden gelen yasak haberleri elektirk enerjisi ile çalışan bisikletlerin kötü yanlarını gözler önüne seriyor.

Son gelen habere göre Çin hükümeti Shenzen şehrinde elektirkli bisikletleri yasaklamış durumda. Bunun başlıca sebebi elektirkli bisikletlerin karıştığı kazalar. Shenzen şehrinde yaşanan trafik kazlarının yüzde 15’i elektirikli bisikletlerin karıştığı kazalar. Bu kazalar sonucunda yıl başından bu yana 64 insan hayatını kaybetmiş ve 233 kişi yaralanmış. Çin hükümeti yaşanan kazaların önüne geçmek için Shenzen şehrinde elektirkli bisikletleri yasaklamış durumda.

Elektirikli bisikletler ulaşım açısından yavaş olsalarda çevreye karşı sorumluluğu olan kişiler tarafından tercih ediliyor. Hele birde1,5 milyarın üzerindeki nüfusuyla Çin düşünüldüğünde, trafik keşmekeşinden kurtulmak ve yükselen petrol fiyatlarından etkilenmemek için elektrikli bisikletler oldukça iyi bir çözüm oluşturuyor. Çin hükümeti kazaların önüne geçecek bir çözüm bulana kadar Shenzen şehrinde elektirikli bisiklet kullanmak yasak.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 770
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.