En iyi arama motoru

Bir yanda Google, diğer yanda Bing ve tabii ki Yahoo... Sizce bu üç büyük arama motorunun hangisi en iyi? Bu soruya herkes kendine göre farklı bir cevap verebilir ama Blind Search adlı internet sitesi sorunun cevabını en tarafsız şekilde verebilmenizi sağlıyor. Bunu yapmak için de görünüşünü ve logolarını ortadan kaldırıp, karşınıza sadece arama yaptığınız kelimelerin sonuçlarını getiriyor.

Blind Search her üç arama motorunda aynı anda arama yapmanızı sağlıyor ama üç ayrı sütunda görüntülediği sonuçların hangi arama motoruna ait olduğunu size göstermiyor. Siz sütunlar halindeki arama sonuçlarından en uygun olanın hangisi olduğuna karar verdikten sonra sütunun üzerindeki butona tıklıyorsunuz ve ancak ondan sonra her üç sütunun hangi arama motoruna ait olduğu görüntüleniyor.

Şimdiye kadar bir milyona yakın arama gerçekleştirilen site üzerinde en çok oyu alan Google olmuş durumda. Son rakamlara göre tüm arama sonuçlarının ardından yapılan tercihlerin %41'i Google, %31'i Bing ve %28'i Yahoo'yu gösteriyor.

Blind Search'ü kendiniz deneyerek, size en uygun arama motorunu tespit etmek için şu adresi ziyaret ederek en üstteki arama özelliğini kullanmanız yeterli.

Tıklayın: Blind Search
Kaynak:
Tarih:
Hit: 874
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.