En İyi İşlemci Gün Yüzüne Çıktı

intel

Intel’in uzun zamandır düşük güç tüketimli işlemciler üzerine çalıştığı biliniyor. Firma bu çalışmalarının meyvesini yavaş yavaş toplamaya başladı.

Intel’in yeni çıkaracağı işlemcileri masaüstü bilgisayarlara hitap edecek. Bu işlemcileri özel kılan sebep ise işlemcilerin Atom tabanlı olması. Önümüzdeki Haziran ayından sonra piyasaya çıkacak masaüstü Atom işlemcilerin serileri D600 ve D700 olacak.

Cedar Trail
 kod adı ile anılacak bu işlemciler 32nm mimarisiyle üretilecek. Ürünlerin TDP değerleri ise5 Watt olacak. Hava soğutmalı sistemle piyasaya sürülecek işlemcinin üzerinde fan olmayacak, sadece soğutma bloğu kullanılacak.

Bu yeni işlemcilerin Intel’in Wireless 2.0 (WiDi) teknolojisi ile uyumlu olacağı söyleniyor. Eğer bu gerçek olursa bu tarz bir ürün alan kullanıcılar kablosuz teknoloji ile TV’lerine görüntü aktarabilecekler.

Bu işlemcilerle bezenmiş ilk ürünlerin Haziran ayında gerçekleştirilecek Computex fuarında ortaya çıkması bekleniyor. Bu işlemciler özellikle hepsi bir arada masaüstü sistemler için oldukça cazip bir seçenek oluşturacak.

Kaynak: ShiftDelete
Tarih:
Hit: 1273
Yazar: erennYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.