En Şanslı ADSL Abonesi

Türkiye'nin 6 milyonuncu ADSL abonesi İzmir'den çıktı.Özel bir törenle hediyelerini alan şanslı isim BiRi abonesi.

Türk Telekom ve Koç.net, bugün düzenlenen bir törenle 6 milyonuncu ADSL kullanıcısı BiRi abonesi olan Betül Omay Öztürk’e çeşitli hediye ve plaketler sundu. Türk Telekom Uluslararası ve Toptan Satış Başkanı Mehmet Toros ve Koç.net Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca’nın katılımıyla düzenlenen törende Türk Telekom, Betül Omay Öztürk’e dizüstü bilgisayar ve DECT telefon, Koç.net ise 1 yıllık ADSL paketinin yanı sıra ücretsiz şehirlerarası ve uluslararası görüşme hediye etti.

ADSL kullanıcı sayısının 6 milyonu aşması dolayısıyla bir açıklama yapan Türk Telekom Uluslararası ve Toptan Satış Başkanı Mehmet C. Toros, “Türk Telekom olarak Türkiye’deki internet kullanımını artırmak amacıyla internet servis sağlayıcı şirketlere (ISS) yönelik promosyon uygulaması yapmaktayız. Bu uygulamalarımıza şirketler, farklı ve değişik paketlerle son kullanıcılara yansıtmaktadır. Güçlü ve yaygın geniş bant internet altyapısı, yüksek kapasitede yurtdışı internet bağlantıları ve nitelikli insan kaynağı ile internet kullanımını Türkiye genelinde yaygınlaştırmak, Bilgi Toplumu’na geçiş sürecinde katalizör görevini yerine getirmek ve ülkemizin her noktasından internet erişimini sağlamak şeklinde üslenmiş olduğu misyonunu hızla realize etmektedir. ADSL kullanıcı sayısının 6 milyonu aşması da bu çabalarımızın somut sonuçlarını aldığımızı gösteriyor” şeklinde konuştu.

BiRi'nin Hedefi 2 Milyon Abone

Koç.net Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca ise Türkiye’nin 6 milyonuncu ADSL kullanıcısının, BiRi abonesi olmasının anlamlı olduğunu ifade ederek, “Ağustos 2008’de, oluşturduğumuz kendi altyapımız doğrultusunda farklı ve katma değerli hizmetler sunabilme yeteneğimizin etkisiyle, BiRi markamızla bireysel iletişim pazarına hızlı bir giriş yaptık. BiRi ile, mevcut hedefimizin yüzde 25 üzerinde ilerliyoruz. 2009 sonunda 250.000, 5 yıl içerisinde ise yaklaşık 2 milyon aboneye ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 886
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.