ESET Yeni Beta Sürümlerini Yayınladı

Nod32’nin yaratıcısı ESET, Antivirus 5 ve Smart Security 5’in Beta sürümlerini yayınlandı. Yeni beta sürümler, bulut tabanlı itibar, optimize edilmiş başlangıç performansı, geliştirilmiş medya kontrolü, iyileştirilmiş grafik ara yüz gibi yenilikler getiriyor. ESET Smart Security 5 BETA bunlara ek olarak geliştirilmiş antispam, akıllı güvenlik duvarı ve aile koruması ile birlikte geliyor. Tüm Windows kullanıcıları yeni ürünleri almadan önce test etme şansına da sahip oluyor.

ESET Teknoloji Ofisi Başkanı Pavel Luka, yeni ürünlerle ilgili olarak: “ESET Smart Security ve ESET NOD32 Antivirus beşinci sürümleri sadece daha iyi tespit yeteneklerine sahip olmakla kalmayarak kullanıcı deneyimini arttıracak yeni özellikler ve iyileştirmeler içeriyor. ESET ürünleri aynı zamanda önceki sürümleri vazgeçilmez kılan kanıtlanmış yetenekleri ve teknolojisini de barındırıyor. ESET, 5. sürümde bilgisayarı tüm yönleri ile koruma altına alacak bir paket getiriyor.” dedi. Luka, ESET Smart Security’nin piyasaya çıktığı 2007 yılından bu yana 1,3 milyar defa indirildiği bilgisini de verdi.

ESET Nod32 Antivirüs ve Smart Security 5’i denemek isteyen kullanıcılar http://www.eset.com.tr adresine girerek her iki güvenlik ürününün ücretsiz deneme versiyonlarını bilgisayarlarına indirerek kullanabiliyor.

ESET Smart Security 5 ve NOD32 Antivirus 5 BETA’da yenilenen özellikler ise şunlar:

Gelişmiş Medya Kontrolü: Çıkarılabilir medyalar aracılığı ile sisteme bulaşmaya çalışan tehditleri engelliyor. Medya takıldığında, sistem, kullanıcıyı otomatik olarak uyararak medya içeriğinin taranmasını sağlıyor. Kullanıcılar aygıt numarası, medya türü ve seri numarası gibi kriterlerle engellenecek medyaya karar verebiliyor.

Bulut Tabanlı İtibar: Gelişmiş itibar servisi aracılığı ile çok daha iyi tespit gücü ve tarama hızına imkan tanınıyor.

İyileştirilmiş Başlangıç Performansı: Kullanıcı güvenliği tehlikeye atılmadan bilgisayar açılır açılmaz çalışmaya başlayan program tam güvenlik sağlıyor.

Oyuncu Modu: Kullanıcı tam ekran çalışıyorsa ESET Smart Security / ESET NOD32 Antivirus otomatik olarak sessiz moda geçerek uyarı pencerelerini gizliyor.

ESET Smart Security 5 BETA ek özellikler ise şöyle:

Aile Koruması: – İstenmeyen türden olabilecek materyal içeren web siteleri engellenebiliyor. Ayrıca aileler 20 ön tanımlı web site kategorisi arasında istediklerini seçebiliyorlar.

İyileştirilmiş Antispam: Antispam modülü çok daha efektif bir kullanım için elden geçirilerek etkinliği artırımış.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 670
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.