Eski Nokia’lara Yazılım Güncellemesi

Nokia, her ne kadar Microsoft ile anlaşıp mesaisinin büyük kısmını Windows Phone 7’ye ayırıyor olsa bile Symbian’ı ihmal etmiyor. Finlandiyalı üretici Symbian 3 yüklü eski Nokia modelleri için Symbian Anna güncellemesini yayımlamaya hazırlanıyor.

Symbian Anna, Symbian 3 yüklü cihazlara  ilk olarak daha şık bir ara yüz, yeni ikonlar, hızlandırılmış internet tarayıcısı ve yazılım iyileştirmeleri getirecek. Symbian Anna’dan önce çıkan ve Nokia’nın en yaygın işletim sistemi versiyonlarından birisi olan Symbian 3, Andorid ve iOS yanında zayıf kaldı. Kullanıcı sayısı bu derece fazla olan Symbian 3’ü kenara atmayan Nokia, birkaç hafta içerisinde, Symbian 3 yüklü cihazlara Anna’yı getirecek yazılım güncellemesini sunucularından yayımlayacak. 

Özellikle Türkiye’de çok tutulan ve Symbian 3.2 yüklü satılan Nokia E72’nin yanı sıra müziksever telefon kullanıcılarının yoğun ilgisiyle karşılaşan 5800 XpessMusic  gibi S60 serisinin beşinci nesil üyeleri, yazılım güncellemesi sayesinde kullanımı daha keyifli hale gelen cihazlar olacak. Symbian Anna güncellemesi sayesinde, Symbian 3 yüklü telefonlar daha hızlı ve sade kullanıcı ara yüzüne sahip internet tarayıcı, Wi-Fi bağlantısı üzerinden kapalı ortam konumlandırması getiren ve tavsiyeleri gösteren OviHaritalar özelliği kazanacak. Bunların yanında güncellemeyi alacak tüm telefonlar mesajlarında kullanacakları birbirinden renkli ikonlara da sahip olacaklar.

Peki Symbian Anna güncellemesi hangi cihazlara gelecek? Güncellemeyi ilk çekecek cihazlar, Nokia C6-00 ve Nokia 5230 modelleri olacak. Firmware’e sırayla ulaşacak diğer cihazlar ise şöyle:

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1219
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.