Eurovisionu Googledan Takip Edin

Google, Türkçe hazırladığı bu sayfada Eurovision'u anlık olarak takip edecek. Bu adresi mutlaka not edin.

Eurovision Şarkı Yarışması finali her yıl Avrupa'nın farklı ülkelerinden müzik severler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Yarışma, bu yıl 16 Mayıs'da Moskova'da düzenlenecek. Google, internet kullanıcılarının yarışmaya kendi ülkelerinden katılacak temsilcinin kazanma şansını değerlendirebilecekleri ve yakından takip edebilecekleri bir "gadget" oluşturdu.

Google, Eurovision'a özel www.google.com.tr/eurovision sitesini değişik ülkelerden katılan yarışmacıların arama verilerini kullanarak her bir katılımcının internet dünyasındaki popülerliğini gösterecek şekilde tasarladı.  

Bu sitede tüm katılımcıların zaman içerisinde ne kadar arandığını gösteren grafikleri bulabilir, günlük olarak güncellenen aramaları takip ederek Eurovision finaline kadar hangi ülkenin katılımcısının birinci olacağını tahmin edebilirsiniz.

Ayrıca bu gadget'ı kolayca web sitenize ya da blog sayfanıza yerleştirmeniz de mümkün.

Ayrıca www.google.com.tr/eurovision sayfasında 2009 Eurovision Şarkı Yarışması ile ilgili haberlere bakarak oy vermeyi düşündüğünüz katılımcı hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz

Kaynak:
Tarih:
Hit: 567
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.