Facebook Grupları Yenilendi

Facebook’ta bahar yeniliği son sürat devam ediyor. Son iki aydır galeriden hesap gizliliğine, reklam alanlarından profile kadar önemli sayılacak görünüm ve işlev değişikliğine giden sosyal paylaşım sitesi şimdi de grupları yeniledi. Yenilen Facebook gruplarının artırılan özellikleri test aşamasında. Test süresi tamamlandığında bakın Facebook gruplar ne gibi yenilikler kazanacak.

Facebook bu haftaya hızlı başladı. Sitenin reklam ve içerik sistemine yeni bir bakış açısı getirecek olan gönder tuşundan sosyal ağ üzerindeki gruplar da daha aktif hale geldi. Sosyal ağ üzerinde artık gönder tuşu ile daha etkin rol olacak grupların bu sisteme göre detaylı ve yeni şeylere ihtiyaç duyduğunun farkında olan Facebook yönetimi kolları sıvadı. Şu anda test aşamasında olan yeni özelliklelerle birlikte grup yöneticileri kurdukları ağların üzerinde daha fazla yetkiye sahip olacak.

 

Bu yeniliklerden ilki admin yani yönetici kontrol sisteminin gruplar içine entegre edilecek olması. Artık grup yöneticileri, tıpkı kişisel arkadaş listesinde yaptığımız işlemler gibi, gruba katılma isteği gönderen ya da onaylayan kişilerin otomatik olarak eklenmeden önce görmesini sağlayacak. Grup yöneticisi izin vermediği takdirde kişi Facebook grubuna üye olamayacak.

Ayrıca reklamlar ve tanıtım çalışmaları, gönder butonunun da aktif hale gelmesiyle anketleri de zorunlu hale getirdi. Yani grupların yöneticileri, grup üyelerinin oy verebileceği, pek çok anket düzenleyebilecekler. Arama özelliği gruplara da uyarlanıyor. Grup içerisinde post edilen herhangi bir ileti ya da içerik arama butonundan aranarak kolayca görüntülenebilecek.

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1076
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.