Facebook Güvenlik Ağını Genişletti

Sosyal ağında 1 milyardan fazla insan bulunan Facebook, kullanıcılarının güvenini kaybetmemek için bir dizi önlem aldı. Virüs içeren bağlantı ve kötü amaçlı yazılımların önüne geçmek isteyen sosyal ağ devi 7 antivirüs şirketiyle daha anlaştı. Bilindiği gibi Facebook, daha önce de bazı güvenlik devleriyle işbirliği yapıyordu.

Böylece sosyal ağ devinin Antivirus Marketplace'inde halihazırda yer alan Microsoft, McAfee, Norton, TrendMicro, ve Sophos ortaklarının yanına Avast, AVG, Avira, Kaspersky, Panda, Total Defense ve Webroot şirketleri de eklendi.

Antivirüs programlarını AV Marketplace üzerinden kullanıcılarına sunan Facebook, bu anlaşmayla seçenekleri de genişletmiş oldu. Bunların içinde Kaspersky, McAfee ve Webroot antivirüs yazılımlarını 6 aylık ücretsiz kullanma imkanı sağlıyor. Diğer yandan Avira, AVG ve Avast ise zaman kısıtlaması olmadan tamamen ücretsiz durumda.

İndirilebilir antivirüs yazılımlarının dışında Facebook kullanıcıların duvarında paylaşılan harici bağlantıları da unutmamış. Şüpheli bir bağlantıya tıklamadan önce Facebook sizi o sitenin güvenilir olup olmadığına dair uyarıyor. Tabii bu uyarıyı dikkate alıp almamak son tahlilde size bırakılıyor.

Facebok'un baş güvenlik sorumlusu Joe Sullivan şirketin son güvenlik atılımıyla ilgili şu sözleri kaydetti: "1 milyardan fazla kullanıcımıza yaşattığımız Facebook deneyimini her zaman daha güvenli kılmak isteriz. Bu bağlamda kurduğumuz ortaklıklarla kullanıcılarımızı hem Facebook hem de diğer web sitelerinden kaynaklanan kötücül içeriklerden korumak, birincil hedefimiz."

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 498
Yazar: LethaLImpacTYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.