Facebook Kan Davasına Karıştı

500 milyonu aşkın kullanıcısı olan Facebook, her ülkeden milyonlarca insana ev sahipliği yapıyor. İnsanların bir numaralı iletişim ve sosyalleşme platformu olmayı başaran Facebook, Libya’da yaşanan iç savaşta isyancıların organize olmalarına da olanak tanımıştı. İnsan hayatının içerisine bu denli girmeyi başaran Facebook’un dünyada en yaygın olarak kullanıldığı ülkelerden bir tanesi de Türkiye. Ülkemizdeki Facebook kullanıcıları da dünyadaki Facebook kullanıcıları gibi sosyal ağı hayatlarının her alanına entegre etmiş durumda, hatta kan davalarına bile…

Artık neredeyse tüm insanların; yeni biriyle tanıştığında ya da ilkokul arkadaşını bulmak istediğinde ilk başvurduğu yer Facebook. Mardinli bir aile ise Facebook’u kan davalılarını bulmak için kullandı ve zekice olduğu kadar korkunç da olan bir plan hazırladı.

İki çocuk babası Özkan Alas isimli kişi, Facebook üzerinden tanıştığı bir kadınla Avcılar’daki bir alışveriş merkezinde buluştu. Ancak bu kadın Alas ailesinin kan davalısı olan Mardinli aile tarafından planın bir parçası olarak kullanılıyordu.

Defalarca randevulaşan Alas ve kafe işletmecisi olduğu söylenilen kadın defalarca buluştular. Son buluşmalarında ise beklenmeyen misafirler vardı. Mardinli ailenin fertleri randevu yerine gelerek Alas’ı öldürdü.

Mart ayında işlenen bu cinayetin ardından polis, Alas’ın Facebook profili üzerinden kadına ve onun üzerinden de Mardinli aileye ulaştı. Facebook üzerinden son derece başarılı bir şekilde iz süren Emniyet Müdürlüğü, cinayet bürodaki işlemlerinin ardından 16 zanlıyı adliyeye sevk etti.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 761
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.