Facebook, Karma’yı Satın Aldı

Dün halka arz edilen Facebook, bugün bir satın alma işlemini daha gerçekleştirdi. Yenilikler ve satın almalar ile sıkça gündeme gelen Facebook, bakın hangi firmayı satın aldı.

Kendi sistemindeki yenilikler ve diğer servisleri satın almakla sıkça gündeme gelen Facebook’un dün halka arz edildiğini sizlerle paylaşmıştık. Instagram’ın satın alınması ile başlayan mobil ataklar şimdi de Karma adlı servisin satın alınması ile devam ediyor. Facebook’un neden mobil servisleri satın aldığı oldukça merak ediliyor.

karma-buyuk

Hem iOS hem de Android platformuna hizmet veren Karma adlı uygulama aslında bir çeşit sosyal ağ. Kullanıcıların birbirleri ile hediye alışverişinde bulunmasına imkan tanıyan uygulama, bugün Karma’nın resmi blog sayfasındaki açıklamasına göre Facebook tarafından satın alındı.

Sosyal hediyeleşme ağı olarak kendini tanımlayan Karma, sosyal ağ konseptine sadece e-ticaret yönüyle bakıyor. Facebook’un Karma’yı nasıl kullanacağı henüz bilinmese de 15 kişilik Karma ekibi artık Facebook için çalışacak.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1252
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.