Facebook Sizi Yüzünüzden Tanıyacak

Mobil pazara olan ilgisini artıran Facebook, bu konuda önemli bir satın almaya daha imza atıyor. Firma, Face.com’u satın almak anlaştığını duyurdu.

Bu yıl 1 milyar dolara Instagram’ı satın alarak dikkatleri üzerine çeken Facebook, mobil pazar konusunda ne kadar istekli olduğunu göstermişti. Bu hamlenin mali boyutu eleştirilse de Facebook, mobil cihazlar ve fotoğraf paylaşımı konusunda önemli bir kozu eline geçirdi. Facebook’un mobil pazara yönelik hamleleri bununla da sınırlı kalmıyor. Firma, yine bir satın alma haberiyle karşımızda.

Uzun bir süredir Face.com’u satın alacağı söylenen Facebook, nihayet resmi duyuruyu yaptı ve satın almayı doğruladı. İki şirket de anlaşmanın detaylarını açıklamasa da gelen bilgiler Facebook’un Face.com’a 80 ile 100 milyon dolar arasında bir bedel ödeyeceği yönünde.

Ülkemizde Facebook’tan çoğunlukla “Face” olarak bahsedilse de Face.com farklı bir platformdu. İsrail merkezli şirket mobil yüz tanıma teknolojileri üretiyor. Bu satın alma ile birlikte Facebook’un özellikle mobil uygulamalarına yüz tanıma özellikleri eklemesi bekleniyor. Bunlar fotoğraf yüklerken otomatik yüz algılama ve etiketleme şeklinde olabilir.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 780
Yazar: SARIYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.