Facebook SMS Hizmeti

 

Vodafone, Türkiye'de yine bir ilke imza atarak abonelerine Facebook’ta olan bitenden SMS ile haberdar olma fırsatı sunuyor.

Servisten yararlanan Vodafone aboneleri günün her anında Facebook mesaj ve bildirimlerini SMS ile alabilecek ve gönderdikleri SMS’ler ile Facebook hesaplarını her an güncel tutabiliyor. Facebook SMS servisi akıllı telefon kullanmayan Vodafone abonelerinin de Facebook sayfalarına kolayca erişebilmesine de olanak tanıyor.

Dünyanın en büyük mobil iletişim şirketlerinden Vodafone, mobil internete uyumlu cep telefonu olmayan ya da ekranı çok küçük olduğu için mobil internet kullanamayan abonelerinin yararlanabileceği yeni bir servisi hizmete sunuyor. Vodafone aboneleri bundan böyle Facebook SMS servisi ile önceden belirlediği bildirimleri cep telefonuna SMS olarak ücretsiz alıyor ve standart tarife ücretiyle SMS atarak ya da SMS paketlerinden kullanarak Facebook’taki durumunu güncelleyebilip, arkadaşlarına mesaj atabilecek.

Facebook artık herkesin cebinde

Facebook SMS servisini kullanmak için gelişmiş ya da pahalı bir cep telefonu sahibi olmak gerekmiyor. Servis SMS alıp gönderebilen tüm cihazlarda kullanılabiliyor. Facebook SMS servisi kapsamında Facebook tarafından gönderilen SMS’lerden ücret alınmıyor. Facebook’a gönderilen SMS’ler ise abonelerin SMS tarifeleri üzerinden ücretlendiriliyor. Böylece Facebook SMS servisi tüm Vodafone aboneleri tarafından yüksek fiyat ya da cep telefonu uygunluğu kaygıları yaşamadan kolaylıkla kullanılabiliyor.

Facebook SMS Nasıl kullanılır?

Vodafone abonelerinin servisi kullanmaya başlaması için SMS aktivasyonu yapması gerekiyor. SMS aktivasyonu Facebook üzerinden ya da cep telefonundan SMS gönderilerek başlatılıyor. Facebook SMS aktivasyonunu web sitesi üzerinden yapmak isteyen abonenin Facebook’ta Hesap > Hesap ayarları > Mobil seçeneklerini takip ederek ülkesini ve operatörünü seçmesi gerekiyor. Daha sonra sayfada belirtilen anahtar kelimeyi 3223’e kısa mesaj olarak göndererek aldığı mobil onay kodu web sitesindeki ilgili alana girildiğinde SMS aktivasyonu tamamlanmış oluyor. SMS ile kayıt olmak isteyen aboneler, FB yazarak 3223’e SMS gönderdiklerinde aldıkları mobil onay kodunu Facebook web sitesinde Hesap > Hesap ayarları > Mobil sekmesindeki alana girdiklerinde aktivasyon sürecini tamamlamış oluyor.

Aboneler, Facebook SMS servisini aktifleştirdikten sonra durum güncellemelerini almak istedikleri arkadaşlarını ve SMS ile almak istedikleri bildirimleri seçerek servisi istedikleri şekilde kullanmaya başlayabiliyor. Üstelik Facebook’tan ve arkadaşlarından her an haberdar olmalarını sağlayan bu hizmetler için hiç bir ücret ödemek gerekmiyor. İsteyen aboneler servisi kullanarak Facebook’un en çok kullandıkları özelliklerini SMS ile de yapabiliyor. Bu servisi kullanarak SMS ile durum güncellemesi yapmak, arkadaşlarının duvarına yazmak ya da onlara mesaj göndermek SMS kolaylığında olacak.

Servis ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 781
Yazar: warlockYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.