Facebook, Snaptu’yu Satın Aldı

Dünyanın en yaygın sosyal ağı Facebook, ilk olarak PC’lerden akıllı telefonlara ardından da tabletlere sıçramıştı. Facebook’un mobil cihazlardaki kullanım oranı da oldukça fazla. Facebook mobil cihazlarından siteye bağlanan kullanıcıları için sürprizler hazırlıyor.

İsrail basınının haberine göre, başarılı mobil uygulama firması Snaptu, Facebook tarafından satın alındı. Snaptu’nun resmii blogundan duyurulduğu iddia edilen bu satış için Facebook’un 70 milyon Dolar ödediği iddia ediliyor.

 

İngiltere merkezli şirketin Tel Aviv ve California’da merkezleri bulunuyor. Oldukça köklü ve büyük bir firma olan Snaptu’yu diğer mobil uygulama firmalarından ayıran ise, normal cep telefonlarına bir takım akıllı telefon özellikleri kazandırması.

Firmayla aynı ismi taşıyan bu uygulamanın sosyal ağa bağlantı özelliği sağladığı 2500 cep telefonundan aktif olarak Facebook kullanıldığı gelen bilgiler arasında. Facebook satın almayı doğruladı ancak anlaşmanın mali boyutuyla ilgili herhangi bir açıklama bulunmadı.

Snaptu’nun Facebook’a katılmasıyla sosyal ağın daha geniş bir kitleye hitap etmesi bekleniyor. 500 milyonu aşkın kullanıcısıyla dünyanın en popüler sosyal ağı olan Facebook, Snaptu ile daha çok kişiye ulaşacak.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 965
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.