Facebook’ta Değişim Bitmiyor

700 milyonu aşkın kullanıcı sayısıyla dünyanın buluşma noktası haline gelen Facebook, kullanıcıların daha kolay vakit geçirmelerini ve istedikleri menülere daha hızlı ulaşabilmeleri için yeniden değişikliğe gidiyor. İşin dikkat çekici tarafı bu kez değişikliklerin çok fazla sayıda olması.

Facebook’taki köklü değişime ilk dikkat çeken Inside Facebook  haber sitesi oldu. İlk aşamada ana sayfanın tamamen değişeceği bilgisi geldi. Örneğin sadece duvarınıza gönderilenleri değil, bu haber kaynaklarının son etkinliklerini de aşağı doğru scroll tuşu ile kaydırabileceksiniz.  Bu sayede sayfa değiştirmeden arkadaşlarınızın ve/veya takipçilerinizin son yeniliklerini, haberlerini ya da paylaştıkları resimlerle videoları ana sayfa dışına çıkmadan görebiliyor olacaksınız. 

Görünüş olarak büyük ölçüde aynı kalacak olan yeni ana sayfada bulunacak en gözle görülebilir ve önemli özellik, sitede gezinilmesinin kolaylaştırılması olacak. Reklam verenlerin herkese tek bir sayfadan ulaşabilmesini amaçlayan bu özellik ile çok fazla alt ya da üst sayfalarda geçmeden son bilgilerin hepsine ulaşabilmeniz mümkün olacak. Ayrıca değişiklikle beraber reklam için ayrılan sitenin sağ sütunu sürekli orada kalarak daha bir göz önünde olacak.

Uygulamalar, tüm mobil cihazların yanında sosyal ağlar açısından da önemli bir besleme kaynağı. Yeni yapılacak tasarım değişikliği uygulama geliştiricileri açısında da büyük önem arze diyor. Çünkü, nasıl ki sağ sütun reklam verenlerin kullanımı ve rahatlığı açısından sabitlenecekse, sol sütun da uygulamaların sürekli orada kalmasının sağlayacak.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1165
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.