Firefox 3.0 beta 4te bine yakın güncelleme
Firefox 3.0 tarayıcısının dördüncü beta sürümünü yayımlayan Mozilla, 500 milyondan fazla kişinin kullandığı tarayıcının yeni sürümünde 900'den fazla geliştirme yaptı.
Mozilla, yeni deneme sürümünün performans ve bellek kullanımını artıran yenilikler, güvenliği artıran yamalar ve işletim sistemi odaklı geliştirmeler sağladığını açıkladı.

Mozilla tarafıfından belirtilen geliştirmeler arasında; indirme işlemlerini kolaylaştıran yeni indirme yöneticisi, tam sayfa gösteriminde rahatlık sağlayan zum özelliği ile Vista, Mac OS X ve Linux işletim sistemleri için özel olarak tasarlanmış ikonlar bulunuyor.

Firefox kullananlar 500 milyondan fazla

Mozilla, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile Firefox tarayıcılarının indirilme sayısının 500 milyon barajını aştığını belirtmişti. Tarayıcı pazarında hala Internet Explorer'ın gerisinde bulunan Firefox buna rağmen pazar payını her geçen yıl artırıyor. İnternet alanında değerlendirmeler yapan Net Applications tarafından açıklanan rakama göre, Firefox'un pazar payı yüzde 17 seviyesinde yer alıyor.


Kaynak: Cnetturkiye
Tarih:
Hit: 1068
Yazar: retremYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.