Firefox 4 İçin Yine Erteleme Haberi Geldi

Firefox 4 bir kez daha ertelendi! Garip olansa, bu ertelemenin altında Microsoft’un yatıyor olması.

Mozilla’nın başı sorundan kurtulmuyor! Açık kaynak kodlu Firefox tarayıcısının 4. sürümünü kullanılabilir hale getirmeye hazırlanan firma, son deneme sürümünde de bir sorunla karşılaştı. Karşılaşılan bu sorun yüzünden Firefox 4 için iki tane daha beta sunulacağı kesinleşti.

“Sorun tamamen çözülünceye kadar testlere devam edeceğiz.” şeklinde konuşan Firefox yöneticilerinden Christian Legnitto, sözlerine şöyle devam ediyor:

Bu tamamen engelleyici oranına ve düzeltmelere bağlı bir durum. Şu anda insanlara kesin bir çıkış tarihi vermek için bazı raporlar düzenliyorum fakat dediğim gibi sorunlar tamamen ortadan kalkmadan 4. sürümü yayınlayamayız. Hataları da elimizden geldiği kadar kısa sürede düzelteceğiz.

Hotmail servisi, işlemi geciktiren en büyük suçlu olarak görülüyor. Bu yüzden sırf bu servis üzerinde yüzlerce insan sorunu gidermeye çalışıyor. Çünkü Firefox 4 ile e-postalarını okumak isteyen kişiler bu konuda büyük güçlük çekiyorlar.

Problemin tam olarak e-posta önizleme butonuna tıklandığında mevcut sayfanın sürekli yenilenmesi olarak tanımlanırken, Firefox 4′ün Şubat ayında çıkması için yoğun bir şekilde çalışıldığı da belirtildi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 648
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.