Firefox da gizli sörf özelliği sunacak

Tarayıcıların gizlilik atağı sürüyor. Şimdi de Firefox 3.1'in gizli sörf imkanı sunacağı açıklandı.
Mozilla, önümüzdeki ay içinde ilk Beta sürümü yayınlanacak olan Firefox 3.1'de yeni bir "gizli sörf" özelliği bulunacağını açıkladı. Bu özellik ilk olarak Apple'ın Safari'sinde karşımıza çıkmıştı. Hemen ardından Internet Explorer 8'in ikinci beta'sında da arzı endam öden özellik, son olarak Google'ın Chrome Beta'sında, "Incognito" adıyla boy gösterdi.

Bu özellik sayesinde Firefox kullanıcıları da arkalarında hiçbir iz bırakmadan dilediği sayfalarda özgürce dolaşabilecek. Ziyaret edilen sayfalar geçmiş listesinde yer almayacak, Cookie'ler göz ardı edilecek, herhangi bir şifre hafızaya alınmayacak ve hatta indirilen dosyalar bile tarayıcı kapatıldığında otomatik olarak silinebilecek.

Aslında Mozilla gizlilik modunu tarayıcısına entegre etmeyi uzun süredir düşünüyordu. Bu modun Internet Explorer 8 ve Chrome'da yer alması, üstelik büyük beğeni kazanması, Mozilla geliştiricilerinin karar vermesini çabuklaştırdığı açıkça ortada. Firefox'un geliştiricilerinden Mike Connor, hafta içinde yaptığı açıklamada da, Firefox 3.1'in, öyle ya da böyle, gizli bir sörf modu sunacağının altını çizdi.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 865
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.