Firefox Mobile ve Mozillanın Chromea bakışı

Mozilla'dan Firefox Mobile'ın alpha sürümleri ve Google'ın Chrome'u hakkında çok özel açıklamalar...
Mozilla'nın CEO'su John Lilly, kullanıcı dostu ve açık kaynaklı bir web tarayıcısı olan Firefox'un Mobile alpha sürümlerinin çok yakında yayınlanacağını açıkladı.

San Jose Mercury News'e konuşan Lilly, Firefox Mobile ile ilgili sorulan sorulara şu yanıtı verdi: "Bizim ana hedefimiz, Firefox Mobile ile bugün mobil telefonlarda kullanılan web standartlarını daha üst bir seviyeye çıkarmak."

İlk hedeflerinin mobil platformlarla tam uyumlu olarak çalışan Firefox Mobile'ın alpha sürümlerini yayınlamak olduğunu dile getiren Lilly, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yeni alpha sürümlerin hazır olacağını belirtti.

Bunun yanında Google Chrome'un pazardaki durumuna da değinen Lilly, Chrome'un Firefox'un bir rakibi olduğundan bu pazarda etkisini hissedebileceğini söyledi.

Google'la çok iyi ilişkilere sahip olduklarını dile getiren Lilly, Google'ın internetin nimetlerini sonuna kadar artırdığını ve hemen her bilgiyi erişilebilir kıldığını ifade ederek, Mozilla olarak Chrome'la rekabet etmekten öte aynı hizmeti kullanıcılara ulaştırmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 651
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.