Flasha üçüncü boyut: AFP 10

Adobe Flash Player 10 yenilikçi özellikleri ve Adobe Creative Suite 4 entegrasyonu ile kullanıcılara internet deneyimlerinde ilerleme sağlıyor.

Adobe, Adobe Flash Player 10’un kullanılmaya hazır olduğunu duyurdu. İnteraktif tasarımcılar ve geliştiriciler, Adobe Flash Player 10’un yeni özelliklerini ve görsel performans gelişimlerini, Web uygulamaları, interaktif içerikler ve yüksek kalitede videolar üzerinde kontrol sağlamak için yükseltebiliyorlar.

Adobe’nin Genel Müdürü ve Platform İş Birimi Başkan Yardımcısı David Wadhwani yaptığı açıklamada, tasarımcılar ve geliştiricilerin Adobe Flash Player kullanarak  güvenli bir şekilde tüm Web’e eriştiklerini belirterek, “Adobe Flash Player 10 internet yeniliklerinde öncü olmaya devam ediyor. Daha önce Web üzerinde gerçekleştirilmemiş, tamamen yeni bir deneyim için Adobe Flash Player 10’un nasıl kullanıldığını görmek bizi oldukça heyecanlandırıyor” dedi.

Neler yeni?

Adobe Flash Player 10, yeni özel filtre ve efektleri, kendinden var olan 3D dönüşümü, animasyon, ileri ses işleme ve GPU donanım desteği sağlıyor. Adobe’nin 25 yılı aşkın metin uzmanlığı üzerine inşa edilen Adobe Flash Player içindeki son derece esnek metin motoru ise daha fazla metin düzeni seçeneği ve yaratıcı kontrol sağlıyor.

Adobe Flash Player 10, ortak çalışmaların düzenlenmesi ve tasarım/geliştirme iş akışının arttırılması için Flash teknolojisi entegrasyonunun yeni seviyeleri ile birlikte Adobe Creative Suite 4 ürün ailesinin etkileyici kapasitesini de genişletiyor. İnteraktif tasarımcılar ve geliştiriciler, Adobe After Effects CS4 yazılımındaki çok sayıdaki filtre ve özel efektin arkasındaki teknolojiyle aynı olan Adobe Pixel Bender™ ile özel fitre ve efektler yaratabiliyorlar. Adobe Flash Player 10 aynı zamanda interaktif deneyimler yaratmak için endüstrinin en ileri geliştirim ortamı olan Adobe Flash CS4 Professional içindeki yeni kapasite ve performans kullanımına da imkan veriyor. Bu özellikler tasarımcılara çalışmalarını 2D olarak tasarlayıp kolayca 3D’ye dönüştürme ve animasyon haline getirme imkanı  sağlıyor.

Adobe Flash Player 10, işletim sistemlerine neredeyse evrensel erişim sağlayan, kullanıcı deneyimiyle son derece iyi bir şekilde birleşen, çarpıcı ses/video oynatımı sağlayan yaratıcı seçenekler sunuyor. Flash Player içeriği şu anda internet bağlantılı masaüstlerinin yüzde 98’inden fazlasında mevcut. Dünya çapındaki çevrim içi videoların yüzde 80’inden fazlası, Adobe Flash teknolojisiyle görüntüleniyor.

Yeni özellikler hakkında ve tasarımcıların / geliştiricilerin Adobe Adobe Flash Player 10 ile ilgili görüşlerini öğrenmek için www.adobe.com/products/flashplayer/ adresini ziyaret edebilirsiniz

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1440
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.