Gmail nereye koşuyor ?

İçinde bulunduğumuz 1 Nisan gününün tek önemi, dalgın arkadaşlarımızı kandırarak eğlenebilme olanağı değil tabii. Çoğumuzun sevgili e-posta servisi olan Gmail de 5 yıl önce bugün kullanıma açıldı.

Gmail, ilk açıldığında akıl uçuklatan 1 GB'lık posta saklama kapasitesi ve sadece davetiyeyle girilebilmesiyle dikkat çekti. Zamanla, Gtalk'dan Laboratuvarlar'a, temalardan taslakları saklamaya kadar pek çok kullanışlı yeni özelliğe kavuştu.
Peki Gmail'in geleceğinde ne var? Cnet'in Gmail Ürün Müdürü Todd Jackson ile yaptığı röportaj, bu konuda ipuçları veriyor.

Jackson, son 5 yıldır daha ziyade "kaputun altındaki" ince ayarlarla ve Gmail ilk açıldığında hiçbiri olmayan ama insanların bir e-posta servisinden beklediği şeylerle ilgilendiklerini söylüyor. Ancak önlerindeki 5 yıl içinde Gmail'de yapılacak değişikliklerin, daha göz önünde, daha Gtalk türü şeyler olacağını ekliyor.

Öncelik, bazı Laboratuvar özelliklerini stabil hale geçirmede. Bu konuda en kuvvetli adaylar çevrimdışı Gmail, gönderilen mesajı geri alabilme ve YouTube, Picasa, Flickr ve Yelp önizlemeleri. Bir diğer istekleri de, Google'ın (şimdilik sadece Amerika'da faaliyet gösteren) telefon hizmetleri markası Google Voice'u, Gmail ve Gtalk ile birleştirmek.

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 595
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.