Google, Android ile Rekora Doymuyor

Google mobil pazara Android fenomenini soktuğunda beri yükselişine hız kesmeden devam ediyor. Neredeyse her gün bir markanın Android tabanlı akıllı telefonu ya da tabletiyle tanışıyoruz. Bu da yetmezmiş gibi Android işletim sistemi smart TV’lerin ara yüzünde de kullanılır oldu. Peki Android’e ilişkin son rakamlar ne; dünyada kaç Android’li cihaz aktif olarak kullanılıyor?

Bir işletim sisteminin üretilmesi ve yenilenmesi kadar, onu kaç kişinin kullandığı ve aktivasyon oranları da son derece önemli. Konu kullanım sayısı ve aktivasyon rakamları olunca ise Android kimseyi yanına bile yaklaştırmıyor. Google’ın yöneticilerinden, Android projesinin başındaki isim; Andy Rubin son derece önemli rakamları açıkladı.

 

 

Andy Rubin kendisine ait Twitter hesabından yazdığı tweet’te, her gün 500 bin Android cihazının aktif edildiğini söyledi. Rubin yarım milyarlık aktivasyon rakamının haftalık yüzde 4.4’lük büyümeye tekabül ettiğini de ifade etti.

Ayda 15 milyon adet yeni Android cihaz anlamına gelen Rubin tweet’i Android’in önlenemez yükselişinin de göstergesi bir bakıma… Ancak Rubin bir öngörüde bulunmayı da ihmal etmedi; “Böylesine hızlı yükseliş sonbaharda Android pazarına durgunluk getirebilir.”

Kaynak:
Tarih:
Hit: 607
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.