Google+ API’leri Yayınlandı!

Google’ın Facebook’a rakip olarak hazırladığı sosyal medya hizmeti Google+, her geçen gün yeni özellikler ile güçlenmeye devam ediyor. Birçok sosyal ortamda artık birer gereklilik halini alan özellikleri vakit kaybetmeden yeni sosyal ortama entegre eden Google, bir süredir beklenen önemli bir eksikliği de bugün tamamladı.

Sonunda merakla beklenen Google+ API’leri yayınlandı. Ağustos ayında API’ler için küçük bir ön gösterim yapan Google, sonunda gerekli araçları geliştiricilerin hizmetine sundu. Bu sayede artık üçüncü şahıs Google+ yazılımlarının da önü açılmış oluyor.

Geliştiriciler için bir sayfa da hazırlamayı ihmal etmeyen şirket, örnek kodlama yapılarına buradaki Google+ Platform Blog’da yer vermiş. Google, geliştiricilere kolaylık sağlamak adına her zaman kaynak kodları ve API’leri hızlı bir şekilde yayınlamaktan geri durmuyor. Hatırlanacağı gibi Facebook’un ilk API’leri yayınlaması 6 yılı bulmuştu. İlerleyen günlerde TweetDeck, Plume gibi uygulamaların Google+ entegrasyonuna da kavuşmasını bekliyoruz.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 917
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.