Google düşüncelerimizi okuyacak!

İnternetin tekeli olma yolunda olan Google, bu kez de düşüncelerimizi okumak için kolları sıvadı.
Geniş yelpazedeki servisleriyle internet kullanıcılarının vazgeçilmezi olmayı başaran Google, insanoğluna yeni bir gelecek vaat etmeye hazırlanıyor. Eğer Google'ın planları tutarsa, geleceğin arama motoru artık düşüncelerimizi okuyabilecek kapasiteye sahip olacak.

Google'ın el atmadığı alan hemen hemen kalmadı denilebilir. Her geçen gün yeni bir servisiyle haber servisimize taşınan Google, bu kez de düşünce okuyabilen arama motoru planıyla haberimize konu olmayı başardı.

Bunun yanında Google, internet kullanıcılarının belgelerine ve resimlerine siber uzay aracılığıyla her yerde ulaşılabilmesini de hedefliyor. Hatta Google'ın Avustralya'daki ekibinden önemli bir isim de Google'ın bu yönde bazı planları olduğunu doğrulamış durumda.

Google Mühendislik Direktörü Alan Noble, bilgisayarların da bundan böyle 6. hissinin olabileceğini ve insanların düşüncelerini algılayabileceğini düşünüyor. Noble'nin bu konudaki düşünceleri ise şöyle: "Gelecekteki bilgisayarlar kullanıcıların hareketine göre, örneğin internette ne aramak istediğini önceden bilecek ve bunu kullanıcılarla paylaşacak."

Kaynak:
Tarih:
Hit: 800
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.