Google Haritalara NFC Desteği Gelecek!

Google haritalar hizmetini Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümü ile güncelleyecek olan Google bu güncelleme ile birlikte haritalar hizmetine NFC desteği de getirecek.

Phandroid sitesinin haberine göre geçtiğimiz günlerde demosu yapılan Google’ın uzun uğraşlar sonucu çıkaracağı Galaxy Nexus akıllı telefonu ile birlikte birçok yeni özellikte Android kullanıcılarının beğenisine sunulacak. Android 4.0 işletim sistemine gelecek yeni özelliklerden bir tanesi de Google haritalarda kullanılabilecek NFC desteği. Bu destek sayesinde kullanıcılar nerede olduklarını GPS desteği olmaksınız internet üzerinde işaretleyebilecekler ve haritalar üzerine bu sayede veriler aktarılabilecek.


Bu özellik sayesinde takip sistemleri Google’ın sunduğu haritaları kullanarak daha kolay iletişim sağlayabilecekler. Yakın süre içerisinde çıkması beklenen Android 4.0 işletim sistemin bu tarz yeni özellikleri desteklemesi Apple hayranlarını biraz üzse de Android tutkunlarını heyecanlandırmaya yetiyor. Bakalım bu yeni ve faydalı özellikler karşısında Apple neler yapacak?

Kaynak:
Tarih:
Hit: 486
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.