Google İlk Çeyrek Rakamlarını Açıkladı

CEO pozisyonunda yaşanan değişim sonrası kurucu üyelerinden Lary Page, Google CEO’su olmuştu. Kısa bir süre önce CEO olmasına rağmen ilk çeyrek sonuçlarını açıklamak Lary Page’e düştü.

İlk çeyrekte Google’dan hem iyi hem de kötü haberler var. Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğine göre 8.58 Milyar Dolar daha fazla gelir elde eden Google, iyi bir artış yakalamış görünse de tahminlerin gerisinde kalmış. Birçok analiz şirketi Google’dan 10 Milyar’ın üzerinde bir artış bekliyordu. Yüzde olarak bakıldığında da Google, geçtiğimiz yılın ilk çeyreğine kıyasla %27 büyüdü.

Rakamın hayal kırıklığı yaratmasının ardındanki nedenlerden biri de trafik giderlerinin göz önüne alınmamış olması. 2,04 Milyarlık bu gideri de eklediğimizde toplam gelir 6.54, net kâr ise 1.96 Milyar Dolara düşüyor. Oysa Google, 2.3 Milyar Dolar net kâr açıkladı.

Google, ilk çeyrek boyunca toplam 2000 yeni çalışanı işe almış. Ayrıca Android konusunda da bazı rakamlar paylaşan firma, ilk 3 aylık dönemde 3 milyar Android uygulaması indirildiğini açıkladı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 739
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.