Google Ne Kadar Kazanıyor?

Dünyanın en çok kazanan ve en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olan Google’ın bilişim alanında el atmadığı sektör neredeyse kalmadı. Böylesine büyük bir şirket ne kadar kazanıyor olabilir?

2011 yılının üçüncü mali çeyreğinde dair sonuçlar Google tarafından bugün yayınlandı. Şirketin medyaya duyurduğu resmi verilere göre artan gelir grafiği aynı seyrini koruyor.  Buna göre Google, bu çeyrekte 2.73 Milyar Dolar’lık bir gelir elde etti. Bu rakam geçen yılın aynı dönemine göre %33’lük bir artışa tekabül ediyor.

Google CEO’su Larry Page’in “İyi bir çeyrek dönem geçirdik” diye ifade ettiği rakamlar, Google’ın daha yılın üç çeyreğinde 10 Milyar Dolar gelir düzeyini yakaladığı ortaya koyuyor. 2011 yılı 3. çeyreğinde Google’ın cirosu 9.72 Milyar Dolar düzeyini görmüş durumda.

Google+’ın da gayet başarılı bir seyir izlediğini düşünen Google, yeni sosyal ağında 40 Milyon kullanıcı sayısını aşmış durumda. Tüm bu büyüme rakamları Google’ın çalışan sayısında da doğru orantılı bir artışa gitmesine neden olmuş. Buna göre Google her çeyrekte eleman sayılarında %10’luk bir büyüme rakamı yakalıyor. 30 Eylül itibariyle şirket bünyesinde görev yapan tam zamanlı çalışan sayısı ise 31.353 olarak gerçekleşmiş.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1568
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.