Google New York Timesı satın alacak mı?

Google%20New%20York%20Timesı%20satın%20alacak%20mı?

"Ancak Web arama piyasasına tamamen hakim olmanıza rağmen neden DoubleClick'le uğraşıyorsunuz" sorusuna ise Schimdt şöyle yanıt veriyor: "DoubleClick'i bu konudan farklı değerlendirmek lazım. Biz görüntülü reklamcılıkta (ki henüz lider olmadığımız bu alanda) bulunmak için DoubleClick'i düşündük. Şimdilik bu alanın lideri Yahoo, ancak zaman neyi getirir hep beraber göreceğiz tabii ki. Bu görsel reklamlar, tamamen metinden oluşan reklamlardan oldukça farklı. Yani bu iki farklı alanı aynı potada değerlendirmemek gerekiyor. Metin girişli reklamlar zaten bizim en iyi olduğumuz alandır."

"Şirketinizin son zamanlarda büyümesinin yavaşladığına dair çıkan raporlar var. Eğer ekonomi bu şekilde kötüleşmeye devam ederse, Google bundan nasıl etkilenir?" sorusuna Schmidt'in cevabı ise şöyle: "Şu an bunu kestiremiyoruz elbette. Biz daha çok ölçülebilir reklamcılık sistemiyle uğraşıyoruz. Bunda 2001 ve 2002 yıllarında başarılı da olduk, o zamanda ekonomide bir duraklama dönemi hakimdi."

Son günlerde New York Times'ın satılmasıyla ilgili ortada dolaşan bazı spekülasyonlar var. Google, New York Times'la acaba ilgileniyor olabilir mi? Schimdt, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını ifade ederek, sözlerine şöyle devam ediyor: "Biz yeni bir şirket almaktansa, o şirkete partner olmayı yeğleriz. Öncelikle New York Times, bizim uzmanlık alanımıza girmiyor. Biz iyi olduğumuz işi yapmaya çalışıyoruz."

Schimdt, daha uzun yıllar Google'a bağlı kalacağını da son olarak sözlerine ekliyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 570
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.