Google: Nokia Android’e Geçsin Diye Çok Uğraştık

Mobil pazar büyüdükçe rekabetin kuralları da akıl almaz bir hızda değişiyor. 90′ların sonlarından itibaren cep telefonu pazarında inanılmaz bir yükseliş gösteren Nokia, özellikle Apple’ın iPhone’u çıkarmasıyla rekabete ayak uyduramadı.

Symbian’ın hızla kan kaybetmesi Nokia’nın elini kolunu bağladı. Yeni CEO “yanan platformdan” Microsoft Phone 7′ye tutunarak atladı. Tüm bunlar olurken büyümesini sürdüren Android de Nokia’nın karşısında bir seçenek olarak duruyordu. Kapalı kapılar arkasında neler konuşuldu net olarak bilmek mümkün olmasa da Google CEO’su Eric Schmidt Nokia ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.

CEO’luk görevini Larry Page’e bırakmaya hazırlanan Schmidt, Nokia’yı Android işletim sistemine geçirmek için çok uğraştıklarını fakat Finlandiyalı üreticinin Microsoft’u tercih ettiğini söyledi. Schmidt, açıklamalarının sonuna açık kapı bırakmayı da ihmal etmedi. “Teklifimiz hala gerçerli” diyen Google CEO’su, Android’e geçmenin Nokia’ya büyük kazanç sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 377
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.